Godziny Otwarcia: Pon - Pt 8.00 - 16.00

Znajdziesz Nas:

Gatunki Drewna

MODRZEW SYBERYJSKI
Występowanie: Syberia
Modrzew syberyjski - Larix sibirica

Modrzew syberyjski jest bardzo trwałym gatunkiem o charakterystycznym wąskim i niezwykle dekoracyjnym rysunku słojów (oznaczającym przyrosty roczne). Ich wzrost w warunkach krótkiego i zimnego lata oraz srogiej zimy jest spowolniony, co przekłada się na wzrost wytrzymałości i trwałości drewna. Jego wytrzymałość mechaniczna porównywalna jest do gatunków drzew liściastych i egzotycznych. Charakterystyczny dla modrzewia jest także specyficzny układ sęków.

Drewno modrzewia syberyjskiego występuje w barwach od złocisto-miodowej po brunatno-czerwoną przy czym barwy rozmieszczone są nierównomiernie. Charakterystyczna wysoka wytrzymałość i naturalna odporność na grzyby oraz na działanie warunków atmosferycznych powoduje, że bardzo dobrze nadaje się do wykorzystania na zewnątrz. Modrzew syberyjski posiada klasę wytrzymałości 3-4, co według normy EN 350-2 oznacza, że żywotność drewna pozostającego w bezpośrednim kontakcie z ziemią wynosi 5-15 lat. Przy prawidłowym ułożeniu można całkowicie zrezygnować z dodatkowej ochrony. Pozostawione w postaci naturalnej starzeje się w sposób szlachetny zmieniając barwę w srebrzysto-szarą(patynowieje). Decydując się na systematyczną pielęgnację żywotność jego wynosi nawet do 50 lat. Aby w pełni uwydatnić wygląd i strukturę drewna oraz zachować na długo jego naturalny kolor do konserwacji można używać bezbarwnego oleju do drewna.

Nie do uniknięcia są takie wady drewna jak czarne sęki (sporadycznie również wypadnięte), małe pęknięcia oraz rysy i przebarwienia czy też inne wady, wynikające bezpośrednio z natury drewna. Przy montażu zaleca się wcześniej nawiercać miejsca pod elementy montażowe (wkręty lub gwoździe). Materiały montażowe muszą być odporne na korozję najlepiej ze stali szlachetnej, bowiem nie chronione przed rdzą lub wióry żelaza w bezporednim kontakcie z drewnem prowadzą do jego szybkiego przebarwienie na czarno. Drewno modrzewia syberyjskiego znajduje zastosowanie: na elewacjach domów i budynków użytecznościpublicznej, jako elementy konstrukcyjne, na podbitki, tarasy, ogrodzenia, deski podłogowe.

Firma nasza zajmuje się sprzedaż hurtową i detaliczną gotowych wyrobów z różnych gatunków drewna egzotycznego oraz tych które sprowadzmy bezpośrednio z Syberii...
>> Więcej

Szybki Kontakt

P.P.H. "WILPEX" Henryk Wilkowiecki
ul. Wojska Polskiego 63,
98-300 Wieluń
tel.kom. +48 502 130 280

Galeria